Anwendungen, die den Verkehr in Antalya entspannen, werden fortgesetzt

Antalyaspor Kavşağı’na neşter. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı çerçevesinde, trafik sorununa köklü çözümler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda trafik yoğunluğu yaşanan Antalyaspor Kavşağı’nda düzenleme çalışması başlatıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafiğine nefes aldıran kavşak düzenlemelerine bir yenisi daha eklendi. Ulaşım Master Planı kapsamında en yoğun trafik yüküne sahip kavşaklardan biri olan Antalyaspor Kavşağı’nda çalışma başlatıldı. Kavşakta köklü değişikliklere gidiliyor. Kavşaktaki mevcut trafik yükünü azaltmak amacıyla hemzemin düzenleme modeli uygulanıyor.

Kavşakta yeni sistem
Kavşak alanında yeni yapılan düzenleme ile mevcut orta döner kavşak sistemi sona eriyor. Sakıp Sabancı Bulvarı ile Atatürk Bulvarı’nın üst hemzemin bölgeden karşılıklı geçişleri iptal ediliyor. Karşıya geçişler için Dumlupınar Bulvarı’nın Kuzey ve Güney tarafında kalan kısımlarında U dönüşleri açılıyor.

Die Verkehrsdichte nimmt ab
Proje ile Antalyaspor Kavşağı’nın kolları ve orta döner kavşak alanında sola ve sağa dönüşler için yol geçişleri yapılacak. Bu sayede sinyalizasyon bekleme süreleri kısalması ve kavşak alanındaki trafik yoğunluğu azalması hedefleniyor. 5 Nisan’da başlayan çalışmaların 2 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Zeytin ağaçları bakıma alındı
Döner kavşakta bulunan asırlık zeytin ağaçları çalışmalar sırasında zarar görmemeleri için sökülerek, bakıma alındı. Ağaçlar çalışmalar tamamlandığında yine kavşak bölgesinde yerlerini alacak. Atatürk Anıtı da Antalyaspor Kavşağı’ndaki mevcut yerinde korunacak. Projenin yaklaşık 2 milyon 500 bin liraya mal olması bekleniyor.

Reklamlar

Ähnliche Eisenbahnnachrichten

Schreiben Sie den ersten Kommentar

Bewertungen

Diese Seite verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahren Sie, wie Ihre Kommentardaten verarbeitet werden.